SaSkárske kilečko by nemalo ostať v tieni problémovej diplomovky

Autor: Roman Foltín | 13.7.2020 o 16:31 | Karma článku: 3,74 | Prečítané:  750x

Od nášho vstupu do koalície so stranou OĽaNO, Sme rodina a Za ľudí sme za túto vec tvrdo bojovali. Teraz sa podarilo ju uskutočniť.

Boli to dni plné kritiky, ale aj konštruktívnej debaty na pôde koaličnej rady. Pred voľbami sme ľudom sľubovali pomoc podnikateľskému prostrediu ktoré našich podnikateľov dusilo, ako i problematické opatrenia predošlých ficovlád. 

Čo je vlastne cieľom týchto opatrení? Laicky povedané, zjednodušiť prostredie a život podnikateľov, zrušiť nepotrebnú a častokrát zbytočne komplikovanú byrokraciu v úplne bežných činnostiach, ktoré sa podnikateľov dennodenne dotýkajú. Nielen pre Richarda Sulíka to bol jeden z najkrajších dní vo fungovaní našej koalície. Rovnaké pocity som mal aj ja, ktorý som sa podieľal na programe strany značnou mierou. Keďže aj ja pochádzam z podnikateľského prostredia, vedel som presne čo, kde a akým spôsobom znepríjemňuje život podnikateľom. Na jeseň pritom budeme presadzovať ďalšie a ďalšie opatrenia, ktoré budú smerovať k tomu, že už na Slovensku podnikatelia nebudú nadávať na nesystémové riešenia. Téma gastrolístkov sa tiež presunula na jeseň tohto roka, kedy bude určite v tomto smere konštruktívna diskusia o tom, či ich ponechať čiastočne, alebo úplne zrušiť. 

Čo je dôležité spomenúť v rámci nášho kilečka je fakt, že vďaka nemu ušetríme desiatky miliónov eur - napríklad zníženie nákladov na finančné, či energetické audity. Hovoríme o 100 miliónov eur, ktoré podnikateľom ušetríme. Ďalších 150 miliónov ušetríme aj bankám vďaka zrušenému odvodu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Spieval antisemitské texty a vystupoval v Paneláku. Rogel čakal na zatknutie 30 rokov

Polícia zadržala v akcii Šašovia deväť ľudí za extrémizmus.

Dobré ráno

Dobré ráno: Bielorusko zostáva diktatúrou. Čaká ho majdanizácia?

Lukašenko Bielorusku vládne 26 rokov.


Už ste čítali?